فروش موشن کپچر نوری - Optical Motion Capture


موشن کپچر نوری (Optical Motion Caputre) - ضبط سه بعدی حرکات بدن به وسیله دوربین و مارکر

آن گونه که از نام دستگاه بر می آید، وسیله ای است که با آن حرکات بدن انسان و یا موجودات دیگر به صورت سه بعدی ضبط می شود. خروجی های این سیستم دارای کاربردهای فراوانی است که از مهمترین آنها می توان بازی سازی و انیمیشن سازی را نام برد. خروجی این سیستم به صورت فایل های استاندارد مانند FBX و BVH بوده و قابل استفاده در تمام نرم افزار های انیمیشن سازی و بازی سازی معتبر است.
موشن کپچر نوری از چند دوربین و مارکر هایی که بر روی بدن بازیگر نصب می شوند جهت ضبط سه بعدی حرکات بدن استفاده می نماید.
در جدول زیر دو کانفیگ از سیستم آمده است که امکان تغییر تعداد دوربین ها وجود دارد که با افزایش تعداد دوربین هزینه افزایش یافته وی در عوض کیفیت افزایش می یابد و امکان ضبط همزمان حرکات تعداد بیشتری از بازیگران ممکن خواهد شد.
تهیه ی سیستم های ضبط سه بعدی موجود به خاطر قیمت بسیار بالا، برای بسیاری از بازی سازان و انیماتورهای ایرانی ممکن نمی باشد و در نتیجه علی رغم تلاش و شایستگی بسیار بالای ایشان در این امر، خروجی کارهای ایرانی فاصله زیادی با رقبای خارجی دارد.
اطلاعات بیشتر ...

نحوه سفارش محصول

در جدول زیر می توانید خصوصیات مختلف سیستم را مشاهده کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصول می توانید از بخش ارتباط با ما استفاده کنید.

خدمات قابل ارائه توسط مجتمع حسان

آموزش کامل نحوه استفاده و پشتیبانی و رفع هر گونه مشکلی در هنگام استفاده طبق جدول به عهده مجتمع حسان بوده و شما می توانید بدون دغدغه در مورد مسائل فنی از این سیستم استفاده کنید.
همچنین طبق جدول در صورتی که هر یک از تجهیزات دچار مشکل شوند تعویض و تعمیر آنها به عهده مجتمع حسان خواهد بود.
امکان نصب و رفع مشکلات در محل مورد نظر شما نیز طبق شرایطی وجود دارد که متخصصین فنی مجتمع حسان سیستم را به صورت کامل نصب و راه اندازی نموده و در صورت بروز هر گونه مشکل امکان حضور کارشناس فنی و رفع مشکل در محل شما وجود دارد.


پلان 1 پلان 2
نام پلان Body Motion Capture Performance Capture
شرکت تولید کننده Vicon, OptiTrack , مجتمع حسان Vicon, OptiTrack , مجتمع حسان
آموزش و پشتیبانی رایگان یکسال یکسال
گارانتی تعویض تجهیزات یکسال یکسال
پشتیبانی حضوری و تلفنی
تعداد دوربین 12 24
ابعاد استودیو 7 * 7 متر 7 * 7 متر
فضای آزادی حرکت بازیگر 4 * 4 * 2 متر 4 * 4 * 2 متر
رزولوشن دوربین ها 1280 * 1024 پیکسل 1280 * 1024 پیکسل
سرعت دوربین ها 120 فریم بر ثانیه 120 فریم بر ثانیه
امکان ضبط حرکات چند نفر همزمان 2 نفر 3 نفر
امکان ضبط حرکات وسایل در دست ( مانند شمشیر و ...)
امکان ضبط حرکات صورت
امکان ضبط حرکات انگشتان
قیمت تماس بگیرید تماس بگیرید

Optical Motion Capture چیست؟

انواع Motion Capture:

 • Inertial Motion Capture : با استفاده از سنسورهای اینرشیال و مغناطیسی که روی مفاصل قرار می گیرد، حرکات را ضبط کرده و خروجی های مناسب را تولید می کند، این نوع با نام هایی مانند Portable Motion Capture و Magnetic Motion Capture نیز شناخته می شود.
 • Optical Motion Capture : با استفاده از دوربین های مادون قرمز و نشانگر های متصل شده به بدن حرکات را تشخیص می دهد.
 • Mechanical Motion Capture : با استفاده از پتانسیومترهای زاویه ای چرخش مفاصل را به دست می آورد و کل حرکات بدن را شبیه سازی می کند.

معرفی دستگاه Optical Motion Capture:

توپ های سفید رنگی که به آنها مارکر گفته می شود، بر روی بدن شخص که قرار است حرکات او به کاراکتر مورد نظر ارتباط داده شود، متصل میشود. این توپ ها اکثرا بر روی مفاصل دست و پا قرار میگیرند.عملکرد توپ ها به این صورت است که نقش سنسورهایی را بازی میکنند که نور را انعکاس میدهند و دوربین های مخصوصی که به حرکت این سنسورها حساس هستند حرکت ها را ضبط کرده و به برنامه کامپیوتری انتقال میدهند.سپس حرکت های ضبط شده بر روی کاراکتر قرار میگیرد. در واقع مفاصل شخص حقیقی بر روی مفاصل کاراکتر منطبق شده و از نظر سرعت و زمانبندی تنظیمات لازم صورت میگیرد.

مزیت های نمونه داخلی نسبت به مشابه خارجی:

 • هزینه :

  قیمت تمام شده نمونه داخلی این سیستم حدود یک سوم نمونه خارجی خواهد بود. کاهش قیمت این سیستم تا یک سوم باعث می شود که بسیاری از شرکت های فعال در زمینه ساخت انیمیشن، بازی، فیلم سینمایی و دیگر شرکت ها و موسساتی که به این سیستم نیاز دارند بتوانند آن را تهیه کنند که گام موثری در افزایش کیفیت تولیدات داخلی خواهد بود.
 • پشتیبانی :

  یکی دیگر از دلایلی که شرکت های ایرانی از این سیستم استفاده نمی کنند عدم وجود پشتیبانی برای این سیستم در داخل کشور است. مشاهده شده است که بعضی از شرکت های انیمیشن سازی ایرانی که با قیمت بالای این سیستم کنار آمده و این سیستم راتهیه نموده اند به دلیل عدم وجود پشتیبانی و آموزش در استفاده از این سیستم دچار مشکل شده اند و عملا از خرید این سیستم بهره ای نبرده اند و عملا سیستم بلا استفاده مانده است. نمونه داخلی Optical Motion Capture دارای پشتیبانی و آموزش کامل خواهد بود و شرکت ها بدون هیچگونه مشکلی قادر به استفاده از این سیستم خواهند بود.
 • صرفه جویی ارزی :

  علاوه بر این ساخت نمونه داخلی این دستگاه باعث صرفه جویی بسیار بالایی در خروج ارز از کشور می شود. و می توان آن را به کشور های دیگر نیز صادر کرد که با وجود قیمت پایین و کیفیت بالای آن می تواند رقیب خوبی برای شرکت های خارجی باشد و به وارد کردن ارز به کشور نیز کمک کند.

دسته بندی محصولات


آخرین محصولات

اپلیکیشن چندرسانه ای کهکشان

 • 1399/06/10

قالب سه بعدی اپ مدیا پلیر اندروید

 • 1398/06/27

فروشگاه ساز چند زبانه حسان

 • 1398/06/26

سامانه سازمان گردشگری کیش

 • 1397/09/11

موشن کپچر نوری - Optical Motion Capture

 • 1397/07/05

بازی سپه سالار برای اندروید

 • 1397/05/13

اخبار


© تمامی حقوق برای مجتمع حسان محفوظ می باشد. Powered by